KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13343030
nr 1334 3030
Nils Emil Anckers
(1858-1921), Sverige
Segelfartyg. Monogramsignerad NEA. Akvarell, 37x54 cm
Nils Emil Anckers, svensk bildkonstnär född 1858, död 1921.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 29 juni 2020
kl 18:05:45
28/6 14:22:56
Nils Emil Anckers
Läs mer om Nils Emil Anckers